Czym charakteryzuje się loft i w jaki sposób je urządzić?

Pomieszczenia loftowe to coś, co w ostatnich latach skradło serca wielu osób. Zdecydowanie częściej niż kiedyś, spotyka się mieszkania urządzone na loft, ponieważ są zarówno funkcjonalne jak i mają świetny design. Co charakteryzuje styl loftowy i jak urządzić takie wnętrze?

Cechy dzięki którym rozpoznamy loft

Loft, zazwyczaj nazywany jest również stylem industrialnym. Czemu? Odpowiedź jest prosta – najważniejszą i najbardziej rozpoznawalną zaletą wnętrz loftowych jest funkcjonalność. Wolne miejsce, które mamy w pomieszczeniu ma za zadanie służyć do tego, żeby wygodnie się mieszkało a każdy jej metr był w stu procentach spożytkowany . Mocno zwraca się również uwagę na to, aby w pomieszczeniu przeważał minimalizm, który pomaga wykorzystać wolną przestrzeń do tego, aby zapełnić ją przedmiotami codziennego użytku .
W stylu industrialnym chodzi przede wszystkim o to, aby całe wolne miejsce było wykorzystane w sposób funkcjonalny dla lokatorów. Kolory w niej panujące to w większości czerń, biel i odcienie szarości. Nie jest to wymóg konieczny ponieważ jak wiadomo – kolory są kwestią gustu i indywidualnie dobieramy je względem własnych upodobań.

Jak urządzić loft po raz pierwszy?

Skoro wspomnieliśmy wyżej o kolorach zatem czas na materiały, najlepiej sprawdzające się w lofcie. Drewno, metal a także cegła to najbardziej charakterystyczne elementy, jakie możemy spotkać w stylu industrialnym. Przede wszystkim dlatego, iż są one ponadczasowe i doskonale prezentują się w każdym połączeniu kolorystycznym – szczególnie z wyżej wymienionymi barwami, które są po prostu uniwersalne. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać bardzo surowe podejście,i bardzo zasadnicze, ale nie ma ściśle opisanych reguł, których trzeba przestrzegać. To w końcu nasze mieszkanie, możemy dać się ponieść fantazji np. jedna ze ścian będzie miała inny kolor lub jeśli posiadamy nieruchomość w starszym budynku, zamiast wygładzać ścianę, zawsze możemy zostawić “gołą” cegłę. Wnętrzne ma być po prostu funkcjonalne.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się lofcie?

Odpowiedź jest prosta – meble industrialne Warszawa. Co to znaczy? Meble mają po prostu spełniać swoje główne przeznaczenie; przede wszystkim funkcjonalność, potem dopiero kwestie wyglądu. Dobrze w tej sytuacji spiszą się meble zrobione z desek i metalu. Skromne rozwiązania w pomieszczeniach industrialnych są najbardziej sprawdzone. Jak już zostało powiedziane, chodzi zwłaszcza o to, żeby wnętrza spełniały swoje najistotniejsze zadanie – były wykończone pod nasze potrzeby a także sprawdzały się pod każdym kątem, nie tylko w roli biura, ale również miejsca odpoczynku.