Z czego produkuje się leżaki?

Leżak jest meblem, który bezwzględnie kojarzy nam się z wakacjami. W ciepłe dni spotykamy go niemal wszędzie – na plażach, deptakach, przed restauracjami czy w ogrodach naszych domów.

Leżaki są niesamowicie wygodne i to z ich perspektywy najczęściej łapiemy promienie słoneczne. Przez wzgląd na możliwość regulacji można na nich relaksować się w dowolnych pozycjach.

Nadają się do lektury, drzemki, opalania, jak i zwyczajnego spędzania na nich czasu w sympatycznym towarzystwie. W jaki sposób powstają leżaki? Z jakiego materiału?

Leżaki – czym się charakteryzują?

Leżaki to najczęściej połączenie drewnianej(go) konstrukcji z wybranym materiałem. Wersja najbardziej popularna to gruba bawełna, którą zakłada się na przygotowaną wcześniej konstrukcje.

Tego typu leżaki regularnie spotykamy w różnego typu ogródkach restauracyjnych. Najczęściej naszym oczom w tego typu przybytkach ukazuje się leżak z nadrukiem. Dzięki nowoczesnym metodom druku restauratorzy chętnie nakładają swoje logo na tkaninę okalającą leżaki.

Dlatego też leżak z nadrukiem, który możemy dostrzec szukając cienia w letnie dni, to często także reklama danej marki czy knajpy. Najchętniej korzystają z tego rodzaju reklamy producenci trunków. Lokale nieraz otrzymują tego typu leżaki od dostawców w zamian za ekspozycję.

Dzisiejsze drukarstwo jest zdolne by nadrukować na leżaku dowolne treści. Zatem nie powinno dziwić, że wykorzystuje się je jako reklamę. Często dostawcy zamawiają ten mebel w większych ilościach, by maksymalnie zwiększyć swoją widoczność. Również dlatego, że leżaki drewniane hurt są tańsze niż detaliczne egzemplarze.

Leżaki drewniane – jak je zorganizować?

Choć drewniane leżaki kojarzą się głównie z branżą gastronomiczną to nie jest to problem samodzielnie zorganizować tego typu mebel.

Wystarczy skontaktować się z jedną z nieodległych drukarni. Wiele z nich szybko realizuje tego rodzaju zamówienia. Możemy wtedy nadać naszemu meblowi spersonalizowanego charakteru. Jest to także ciekawy pomysł na prezent dla kogoś innego.

Co prawda, o wiele tańsze, ze względu na ilość są leżaki drewniane hurt. Jednak w sprzedaży detalicznej, również możliwe jest zrobienie takowych przy stosunkowo niewielkich kosztach.

Leżak z nadrukiem to, jak napomnknięto nie tylko wygodne siedzisko. To także ciekawy nośnik reklamowy, który może wesprzeć identyfikację naszego biznesu. Zwłaszcza dobrze spełnia się on przy typowo “letnich” biznesach. Oznaczone logiem przedmioty zawsze zostają w pamięci klientów na dłużej.

Leżak z nadrukiem – na co zwrócić uwagę?

Dobra drukarnia pomoże nam przebrnąć przez proces tworzenia leżaków od początku do końca. Firmy przeważnie biorąc na swoje barki odpowiedzialność za cały cykl produkcji.

Możemy zatem liczyć, że nasz leżak z nadrukiem zostanie najpierw zaprojektowany przez grafika. Wybór nadruku pozwoli nam na uruchomienie druku.

Nadruki nanoszone są na odpowiednio przedtem wycięte plastry tkaniny. Gdy całość jest gotowa, materiał można nawlec na drewno i cieszyć się wygodą. Leżak z nadrukiem staje się hitem ogródków piwnych i parasolek.